SPACERKIEM PO HELU

 

 

0002081    0002082    0002083
       

 

 

Rejs Tramwajem wodnym z Gdańska lub Sopotu lub Gdyni w jedną stronę, powrót pociągiem.

Zwiedzanie Półwyspu z przewodnikiem:chaty kaszubskie rybaków, Latarnia Morska, plaża, Muzeum Obrony Wybrzeża, Fokarium, następnie obiad w restauracji na Helu.

 

Hel usytuowany jest na cyplu Półwyspu Helskiego w odległości 33 km od stałego lądu. Miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie Puckim. Otoczony z trzech stron wodą, szerokimi piaszczystymi plażami oraz sosnowymi lasami, znajduje się w strefie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Latarnia Morska (41,5 metra), to zapierający dech w piersiach i na długo pozostający w pamięci punkt widokowy Helu.

 

Skrawek ziemi tworzący Mierzeję Helską nie ma sobie równych na polskim wybrzeżu. Jest to również perełka w Europie pod względem położenia. Hel zachwyca przyjezdnych pięknymi plażami i malowniczą rzeźbą terenu. Dla wszystkich, którzy marzą o pięknej opaleniźnie, kąpielach morskich, romantycznych wschodach i zachodach słońca to idealne miejsce.

Muzeum Obrony Wybrzeża . Końcowy odcinek Półwyspu Helskiego - dawny "Rejon Umocniony Hel" (RUH) jest niespotykaną perłą umocnień artyleryjskich, które powstawały od 1920 roku, a więc jeszcze przed utworzeniem RUH w 1936 i były rozbudowywane aż do rozformowania batalionów artylerii morskiej w 1974 roku, a więc przez 54 lata.

Checz Kaszubska - Siedziba Oddzialu Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Helu mieści się przy ul. Wiejskiej 78. Jest to stary zrekonstruowany domek rybacki o budowie ryglowej, który jest pozostałością po budownictwie kaszubskim z przełomu XVIII i XIX wieku. Charakteryzuje się tym, że ma drewniany szkielet i ciemne belki wypełnione białymi fragmentami ścian. Na uwagę zasługują dzielone drzwi z osobno otwierającą się częścią dolną i górną. Wewnątrz znajdują się izby, dwa pomieszczenia socjalne oraz poddasze.

Fokarium - basenach fokarium znajdują się foki szare, które należały kiedyś do gatunku najpowszechniej występującego w rejonie Bałtyku Południowego, ale nieomal całkowicie wytępionego wskutek intensywnych i długotrwałych polowań.

 

Oferta zawiera:

- Transport;

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;

- Opiekę pilota – przewodnika;

- Obiad w restauracji na Helu.

Cena: od 92 PLN

 

Cena może zawierać także nocleg.

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje:

Partnerzy serwisu: