MALBORK NOCĄ - SPEKTAKL ŚWIATŁO I DŹWIĘK
(w okresie letnim: 15.04 - 15.09)

 

 

Zamek w Malborku jest to trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Pod względem kubatury jest największym w Europie zamkiem z cegły. Pierwotna nazwa zamku używana przez zakon krzyżacki brzmiała Marienburg, czyli Gród Marii. Od 14 września 1309 do 1457 zamek w Malborku był siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, a miasto stolicą paostwa zakonnego. W ciągu 40 lat do jego budowy zużyto ok. 12 tys. ton kamieni fundamentowych i 3,5 mln ręcznie formowanych i wypalanych cegieł.

 

KRZYŻEM I MIECZEM – SPEKTAKL „ŚWIATŁO I DŹWIĘK”  

Nad brzegiem Nogatu – na wschodniej krawędzi pradoliny Wisły, między horyzontem a otwartym niebem – trwa magiczny zamek.

Zdawać by się mogło, że to gigantyczny okręt, który płynie przez przestrzenie czasu nad równiną Wielkich Żuław, nad wodami ciemnej rzeki.

Nocą, kiedy cichną głosy świata, mury tej warowni snują swe wspomnienia.
Posłuchajmy opowieści murów, choć zapewne każdy z nas usłyszy trochę inne słowa i każdy zobaczy odmienne obrazy i cienie.

M.Stokowski, Legendy i opowieści Zamku Malbork

 

Serdecznie zapraszamy na nocną wizytę w Zamku i pełne wrażeń spotkanie z jego historią.

Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim w grupach do 20 osób zwiedzanie terenów zamkowych (dziedzińce, tarasy, krużganki) oraz najpiękniejszych wnętrz; zamek w nocnej iluminacji, czas zwiedzania 1,5h.

Możliwość zorganizowania dla grupy kolacji w jednej z dwóch restauracji na terenie Zamku.

 

                                 

 

Zabawa historyczna pt. Uczta u Wielkiego Mistrza, do której każdorazowo pisany jest scenariusz uwzględniający potrzeby i możliwości gości; zabawa taka jest ciekawym i niekonwencjonalnym spotkaniem z zamkiem i jego historią. Uczestnicy są dzieleni na zespoły twórcze, które wypełniając zadania przygotowują się do spotkania z Wielkim Mistrzem, aby zasiąść z nim do stołu honorowego.

 

Oferta zawiera:

- Transport;

- Bilety wstępu i przewodnik po zamku w Malborku;

- Opiekę pilota;

- Udział w spektaklu „Światło i dźwięk”.

Cena: od 119 PLN

Cena uzależniona od ilości osób.

Oferta może zawierać także w pakiecie przelot, noclegi oraz wyżywienie.

 

Newsletter

Podaj swój e-mail, jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje:

Partnerzy serwisu: