Wycieczki fakultatywne - Egipt Hurghada i Marsa Alam

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Egipcie. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe. 

Zwiedzanie miasta Hurghada

Zbiórka przed hotelem. Przewodnik przekazuje turystom ogólne informacje dotyczące Egiptu oraz Hurghady. Turyści zwiedzają Meczet oraz Kościół Koptyjskim. Następnie jadą do orientalnej kawiarni na lunch. Powrót do hotelu.

Cena orientacyjna: 10 USD.

Giftun – Wyspa koralowa

Wycieczka rozpoczyna się między 9:00 a 9:30 rano. Transfer do portu oraz wypożyczenie sprzętu (płetwy, rurka, maska). Jest to impreza typowa dla miłośników nurkowania. Podczas rejsu przewidziana jest godzinna przerwa na nurkowanie z możliwością obserwacji przepięknych raf koralowych oraz unikalnego świata podwodnego Morza Czerwonego. Turyści będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w snurkowaniu (tj. nurkowanie z maską, płetwami i rurką). Na łodzi przewidziany jest lunch. W drodze powrotnej (w zależności od ilości czasu wolnego) przerwa na ponowne nurkowanie. Powrót o godzinie 16:00.

Cena orientacyjna: 20 USD.

Aquascope

Wycieczka rozpoczyna się transferem do portu, skąd turyści wypłyną w morze na łodzi ze szklanym dnem. Łódź zanurza się na głębokość 4 m i dryfuje między przepięknymi rafami koralowymi dając możliwość podziwiania podwodnego życia. Wycieczka ta to dwie godziny niezapomnianych przeżyć.

Cena orientacyjna: 40 USD.

Łódź podwodna – Submarine

Jedna z najbardziej interesujących wycieczek łodzią podwodną, która zanurza się na głębokość ok. 18 metrów. Daje szansę bezpośredniego zobaczenia unikalnego i fantastycznie kolorowego podwodnego świata z przebogatą fauną i florą wraz z rafami koralowymi. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć oraz nakręcenia ciekawego filmu. Czas trwania wycieczki - ok. 2 godzin.

Cena orientacyjna: 55 USD.

Safari

Atrakcyjna wycieczka jeepem w pobliskie góry, zamieszkane przez Beduinów. Rozpoczyna się ok. godz. 14:00. Podróż trwa ok. godziny i wiedzie pustynną drogą do beduińskiej wioski, aby zaobserwować życie Beduinów, poczuć atmosferę i poznać prostotę ich życia. Przewidziana jest również przejażdżka na wielbłądach, a także lunch barbecue w promieniach zachodzącego słońca.

Cena orientacyjna: 30 USD.

Kair

Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W programie przewidziano zwiedzanie: Muzeum Egiptu, Wielkich Piramid i Sfinksa w Gizie, a później chwila czasu na odwiedzenie sklepów z papirusami, perfumami oraz złotem. Powrót do hotelu w późnych godzinach wieczornych. Podczas wycieczki przewidziano lunch (płatny dodatkowo - 10 USD).

Cena orientacyjna: 85 USD.

Luksor

Niezapomniana wycieczka rozpoczyna się o świcie. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Luksor - jedno z najpiękniejszych miejsc w Egipcie, gdzie każdy czuje się tak, jakby czas cofnął się i na chwilę zatrzymał. Okazja zwiedzenia Zachodniego Brzegu Nilu: Kolosy Memnona, Dolina Królów, manufaktura alabastru, świątynia królowej Hatshepsut (Deir El Bahari). Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Wschodniego Brzegu - wspaniały kompleks świątyń w Karnaku, instytut papirusu. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Cena orientacyjna: 85 USD.

Sharm El Naga – Podwodny Park Krajobrazowy

Sharm El Naga to dziewiczy obszar raf Morza Czerwonego, nienaruszony przez człowieka. Sharm El Naga oddalona jest o ok. 35 km od Hurghady. Wycieczka daje możliwość podziwiania pasa podwodnych łąk koralowych, urzekającej i różnorodnej fauny i flory Morza Czerwonego. W czasie pomiędzy opalaniem na plaży można nurkować. Wycieczka rozpoczyna się transferem do Sharm El Naga i wypożyczeniem sprzętu do nurkowania (tj. maska, płetwy, rurka). W cenie zawarto: transfer, wstęp, sprzęt oraz lunch. Powrót do Hurghady ok. godz. 16:00.

Cena orientacyjna: 35 USD.

Alf Leila Wa Leila

Czar baśni tysiąca i jednej nocy. Unikalna atmosfera egipskiego wieczoru: orientalny taniec brzucha, "wirujący derwisze", pokazy tresury koni i wielbłądów oraz egipski folklor. Czas trwania ok. 4 godziny. Na miejscu możliwość degustacji typowych dań arabskich pochodzących z różnych regionów (dodatkowo płatna - 10 USD).

Cena orientacyjna: 20 USD.

Świątynia Abu Simbel

Wycieczka daje możliwość zwiedzenia olbrzymiej świątyni w Abu Simbel, wybudowanej przez faraona Ramzesa II. Przelot na trasie Hurghada - Abu Simbel - Hurghada.

Cena orientacyjna: 145 USD.

Katamaran Delfin

Jedna z najciekawszych atrakcji Hurghady pozwalająca na podziwianie bajecznie kolorowych podwodnych raf koralowych z ich mieszkańcami na pokładzie przestronnego katamaranu z przeszklonymi kadłubami. Czas trwania ok. 2 godzin. Wycieczka rozpoczyna się transferem do portu, skąd turyści wypłyną w morze na pokładzie katamaranu, który będzie dryfować pomiędzy rafami koralowymi.

Cena orientacyjna: 40 USD.

Jerozolima i Betlejem

Izrael uchodzi za najbardziej europejskie państwo na Bliskim Wschodzie. Podczas naszej wycieczki, poznacie miasto, które na długo zapadnie Wam w pamięci, ze względu na niepowtarzalny nastrój tam panujący. Jerozolima – miasto trzech najważniejszych religii: chrześcijaństwa, islamu oraz judaizmu. Podczas zwiedzania miasta, wjedziecie na Górę Oliwną, skąd roztacza się piękny widok na starą Jerozolimę, a w słońcu błyszczy kopuła meczetu Na Skale. W Jerozolimie przejdziemy Drogą Krzyżową, Via Dolorosa, zwiedzimy Bazylikę Grobu Pańskiego wraz z wejściem do Grobu (w zależności od liczby zwiedzających turystów) oraz włożymy kartkę z naszymi życzeniami w mury słynnej Ściany Płaczu, gdzie modlą się ortodoksyjni wyznawcy judaizmu. W Betlejem zwiedzimy Bazylikę Bożego Narodzenia. Dla odprężenia i zrelaksowania przewidziana jest kąpiel w wodach Morza Martwego.

Cena orientacyjna: 195 USD.