Wycieczki fakultatywne - Lanzarote

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Lanzarote. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

 

Lanzarote śladami Cesara Manrique

Wyjeżdżamy w stronę geograficznego centrum wyspy, odwiedzając na początku Dom i Pomnik Rolnika Lanzaroteńskiego, następnie udamy się do Fundacji Cesara Manrique, gdzie zwiedzimy miejsce, które kiedyś było domem tego ważnego dla Lanzarote artysty. Część domu zbudowana została wykorzystując 5 bomb wulkanicznych i jaskinię, osiągając idealne połączenie działalności człowieka oraz środowiska naturalnego. Wycieczka kończy się wizytą w Ogrodzie Kaktusów, ostatnim z dzieł Cesara Manrique. Wycieczka organizowana we wtorki. Czas trwania: ok. 5 godzin. Przewidywany czas powrotu: 13:30. W cenie wszystkich wycieczek zawarte jest ubezpieczenie turystyczne, przejazd klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz przewodnik turystyczny. Min. liczba uczestników do realizacji: 20 os.

Cena orientacyjna: 39 EUR/dorośli, 29 EUR/dzieci, dzieci do lat 2 bezpłatnie

 

Północ Lanzarote

Udajemy się w stronę wulkanu La Corona, aby dotrzeć do największych atrakcji turystycznych północy Lanzarote: Jaskinie Cueva de los Verdes i Los Jameos del Agua, będące częścią podziemnej tuby wulkanicznej, idealnie zagospodarowanych przez słynnego artystę Cesara Manrique. Są to jedne z jego najważniejszych i zapierających dech w piersiach dzieła. Kontynuując wycieczkę pojedziemy do punktu widokowego Mirador del Rio, aby podziwiać niezwykłą panoramę na wysepkę Graciosę i Archipelag Chinijo. Wycieczka organizowana w soboty. Czas trwania: ok. 5 godzin. Przewidywany czas powrotu: 13:30. W cenie wszystkich wycieczek zawarte jest ubezpieczenie turystyczne, przejazd klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz przewodnik turystyczny. Min. liczba uczestników do realizacji: 20 os.

Cena orientacyjna: 41 EUR/dorośli, 26 EUR/dzieci, dzieci do lat 2 bezpłatnie

 

Statkiem na wyspę Graciosa

Start z portu z Órzoli i przepłynięcie na Graciosę łodzią Biosfery Express, gdzie od momentu zejścia na ląd, będziecie mieli czas na zwiedzenie zatoczki Caleta de Sebo. Po wizycie w mieście Graciosa, wybierzemy się na żeglowanie luksusowym katamaranem. Wypłyniemy z portu, przemierzając wody archipelagu Chinijo. Zakotwiczymy w okolicach plaży Montaña Amarilla, gdzie będzie oczywiście czas, aby popływać i skorzystać ze sprzętu do snorkelingu wśród krystalicznie czystej wody. W takich rajskich warunkach zjemy obiad: sałatka, makaron z dwoma rodzajami sosów (pomidorowy i z tuńczykiem), chleb, świeże owoce i napoje (woda, wino czerwone i białe oraz napoje bezalkoholowe). Oprócz pięknych plaż istnieją jeszcze inne rzeczy, które możemy docenić na tak małej wyspie, a mianowicie prostota jej mieszkańców i ich styl życia, który sprawia, że jest to jedno z najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc w pobliżu Lanzarote. Czas trwania: ok. 5 godzin. Przewidywany czas powrotu: 18:30. W cenie wszystkich wycieczek zawarte jest ubezpieczenie turystyczne, przejazd klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz przewodnik turystyczny. Min. liczba uczestników do realizacji: 20os.

Cena orientacyjna: 55 EUR/dorośli, 29 EUR/dzieci, dzieci do lat 2 bezpłatnie

Wycieczka Grand Tour czyli Lanzarote w pigułce

Wycieczka Grand Tour Lanzarote (organizowana w czwartki) jest wycieczką najbardziej kompletną z naszej oferty, ponieważ stanowi kombinację pomiędzy wycieczkami Lanzarote Centrum, Lanzarote Południe i Lanzarote Północ. Odwiedzimy Park Narodowy Timanfaya, będziemy mieć również szanse na przystanek i sesję zdjęciowa z wielbłądami. Przejedziemy słynną „Trasę Wulkanów”, następnie udamy się wzdłuż wulkanicznego wybrzeża do Zatoki El Golfo i Wrzącego Wybrzeża oraz lanzaroteńskich Solanek Salinas del Janubio. Obiad w formie bufetu będzie miał miejsce w okolicach miasteczka Mancha Blanca. Kontynuując wycieczkę przez centrum wyspy, miniemy Pomnik Monumento al. Campesino, dojeżdżając do północnych krańców Lanzarote. Tam też zobaczymy piękną panoramę rozciągającą się z punktu widokowego. Wycieczkę zakończymy wizytą w niezwykłej jaskini Jameos del Agua z oryginalnie zaprojektowanym wnętrzem. Czas trwania: ok. 9 godzin. Przewidywany czas powrotu: 18:00. W cenie wszystkich wycieczek zawarte jest ubezpieczenie turystyczne, przejazd klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz przewodnik turystyczny. Min. liczba uczestników do realizacji: 20os.

Cena orientacyjna: 63 EUR/dorośli, 46 EUR/dzieci, dzieci do lat 2 bezpłatnie

 

Wycieczka na targ w Teguise

Spędź niedzielny poranek na jednym z największych rynków na Wyspach Kanaryjskich, poznając jednocześnie starożytną stolicę Lanzarote- Teguise, ogłoszoną zabytkowym zespołem historycznym, architektonicznym oraz artystycznym. Wycieczka organizowana w niedziele. Przewidywana godzina powrotu: 13:00. W cenie wszystkich wycieczek zawarte jest ubezpieczenie turystyczne, przejazd klimatyzowanym autokarem, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz przewodnik turystyczny. Min. liczba uczestników do realizacji: 20 os.

Cena orientacyjna: 18 EUR/dorośli, 10 EUR/dzieci, dzieci do lat 2 bezpłatnie.