Wycieczki fakultatywne - Majorka

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Hiszpanii. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

 

Soller i La Calobra

Jedna z najatrakcyjniejszych wycieczek dzięki różnorodności krajobrazów. W ciągu godzinnej jazdy historycznym pociągiem z Palmy do Soller będą Państwo mogli podziwiać piękny krajobraz z plantacjami drzew owocowych i widokiem na masyw górski zachodniego wybrzeża. Następnym punktem programu jest rejs łodzią z portu w Soller do La Calobra, podczas którego można podziwiać morskie wybrzeże. W La Calobra można wykorzystać swój wolny czas na zwiedzanie kanionu Torrent de Paris, kąpiel w morzu czy wizytę w lokalnej restauracji. W drodze powrotnej przejazd przez dolinę Lluc z klasztorem, w którym znajduje się cudowna figura Marii Panny (Moreneta), która jest patronką wyspy. Polecamy.
Cena orientacyjna: ok. 50 EUR.

 

Smocza Jaskinia

Przejazd do drugiego co do wielkości miasta - Manacor poprzez malownicze niziny Majorki z sadami owocowymi i młynami wodnymi. Manacor jest słynne ze swojego przemysłu meblowego i produkcji sztucznych pereł. W programie przewidziano wizytę w jednej z największych hurtowni - Perlas Majorica. Jej perły podziwiane są na całym świecie. Następnym punktem programu jest przejazd do miasta Porto Cristo, gdzie podczas czasu wolnego można zwiedzić port. Następnie zwiedzanie Smoczej Jaskini. W jej nieprawdopodobnej scenerii, na brzegu jeziora Martel (największego podziemnego jeziora na świecie) organizowany jest mały koncert z efektami świetlnymi.
Cena ok. 43 EUR.

 

Cassino Paladium

Najnowocześniejsze miejsce zabaw położone w najpiękniejszej części wyspy, w którym można przeżyć jedną z najbardziej fascynujących nocy. Do kolacji z suto zastawionymi stołami przygrywają zespoły, następnie wspaniałe show. Najważniejszą częścią programu jest występ hiszpańskiego baletu oraz laserowe show. Można spróbować swoich sił w kasynie (należy mieć przy sobie paszport). To wyjątkowe, międzynarodowe przedstawienie sprawia, że wizyta w Cassino Paladium pozostawia niezapomniane wrażenia.
Cena orientacyjna: ok. 165,00 PLN.

 

Son Anmar

W czasie tej wieczornej wycieczki odwiedzą Państwo starą majorkańską posiadłość z XVI wieku. Z historycznym charakterem budowli kontrastuje nowoczesna sala, w której odbywają się imprezy. Podczas uroczystej kolacji podawane są specjały kuchni majorkańskiej oraz trwają występy artystyczne. Możecie Państwo podziwiać popisy hiszpańskiego baletu, wystąpienie maga, zespołu muzycznego The Drifters. Po zakończeniu trzygodzinnego programu gospodarze zapraszają na taras, gdzie zobaczyć można grę wody i świateł, a także zatańczyć przy orkiestrze.
Cena orientacyjna: ok. 53 EUR

 

Pollensa i Formentor

Przejazd wzdłuż wyspy aż na północne wybrzeże. Postój w mieście Inca - trzecim co do wielkości na wyspie, znanym z przemysłu skórzanego. Dalej przejazd nad zatokę w Pollensie do przystani rybackiej. Przy dobrej pogodzie rejs łodzią wycieczkową do plaży Formentor, na której czas wolny można spędzić na kąpieli w morzu i opalaniu się. Hotel Formentor jest najstarszym i najbardziej luksusowym, pięciogwiazdkowym hotelem na Majorce, który gości u siebie światową elitę. W drodze powrotnej postój w Mirador des Colomar, skąd rozciąga się wspaniały widok na północny brzeg wyspy i miasto Pollensa.
Cena orientacyjna: ok. 35 EUR.

 

Aquacity Park

W El Arenal znajduje się jeden z największych parków wodnych na świecie, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji, do których należą zjeżdżalnie, baseny pływackie, hawajski basen z falami, mini-zoo, pokaz papug, restauracje czy programy animacji. Personel podejmuje tutaj niebagatelne wysiłki, aby uszczęśliwić wszystkich członków rodzin - tych najmłodszych oraz tych trochę starszych.
Cena orientacyjna: dorośli - ok. 20 EUR ; dzieci – 18 EUR

 

Aquapark

W parku wodnym w Magaluf znajdują się zjeżdżalnie, baseny oraz inne atrakcje.
Cena orientacyjna: dorośli - ok. 46, 00 PLN; dzieci - 28,00 PLN.

 

Marienland

To miejsce w Magaluf jest rajem dla dzieci. Wspaniałe występy delfinów, różnobarwnych papug oraz popisy innych zwierząt. Znajdują się tu również baseny i zjeżdżalnie.
Cena orientacyjna: dorośli - ok. 17 EUR; dzieci – 14 EUR.

 

Łódź podwodna Nemo
W Magaluf wejście na łódź, która w ciągu 20-minutowego rejsu dowiezie Państwa na wysepkę Isla De Sech, gdzie wsiądziecie do łodzi podwodnej. W ciągu 45-minutowego rejsu można podziwiać pięknie ubarwione ryby, różne morskie stworzenie oraz wraki starych statków. A to wszystko na jednej z najnowocześniejszych łodzi podwodnych z odpowiednio wyszkoloną załogą.
Cena orientacyjna: dorośli - ok. 55 EUR; dzieci – 45 EUR.

 

Tenis Arenal

Ogromna powierzchnia w najbardziej popularnej części El Arenal przeznaczona do uprawiania sportów. Można tutaj spróbować swoich sił w kręglach, mini-golfie, tenisie, squash'u, badmintonie czy tenisie stołowym. Do dyspozycji również siłownia. Znajdzie się i kącik dla dzieci.
Cennik na miejscu.

 

Golf Fantasia

W miejscowości Palma Nova i El Arenal dużo atrakcji znajdą miłośnicy golfa. Dla nich przygotowano pola golfowe usytuowane bezpośrednio przy plaży pełne palm, wodospadów, jeziorek i mini-jaskiń. Do dekoracji należą również historyczne stwory, znane głównie z "Parku Jurajskiego" Spielberga.
Cena orientacyjna: dorośli - ok. 230, 00 PLN; dzieci - 150,00 PLN.

 

Hrabia Mal

Bardzo osobliwy wieczorny program inspirowany historyczną postacią średniowiecznego Hrabiego Mala. Znajdziecie się Państwo w prawdziwym średniowieczu. Jeść będziecie bez sztućców ubrani w kostiumy z tamtego okresu. O waszą zabawę postarają się rycerze pojedynkując się bądź tresując konie. Przewidziano również występy połykaczy ognia. Podczas drugiej części wieczoru występy akrobatów oraz tańce przy muzyce współczesnej. Program kończy się przed północą, lecz Wasze dzieci będą miały niezapomniane przeżycie.
Cena orientacyjna: 140,00 PLN.

 

VALLDEMOSSA

Niezwykle malownicza wioska położona w górach, ktora na zimowe wakacje wybrali Fryderyk Chopin i George Sand. W Valldemossie zobaczymy m.in. klasztor kartuzów z 1399 r - La Caruja, kościół klasztorny z przyklasztorną apteką, cele wynajmowane przez Chopina i Sand, a w Pałacu Królewskim z XIV w. wysłuchamy recitalu fortepianowego. Cena ok. 27 EUR