Wycieczki fakultatywne - Maroko

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Maroku. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

 

Marakesz

Jest wiele miejsc, które można zobaczyć, ale Marakesz, stolicę kulturowo-historyczną południowego Maroka, trzeba. Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo historyczne miasto Marakesz, należące do 4 najważniejszych aglomeracji tego kraju. Miasto znajduje się w centrum najpiękniejszych palmiarni południa kraju, otoczonych niesamowitym widokiem majestatycznych zboczy i dolin wysokiego Atlasu. Niezapomniany widok słynnego minaretu Koutoubia i placu Djemaa El Fna, który znany jest z targowej atmosfery, dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Rano słynny plac jest targowiskiem, a w godzinach popołudniowych zamienia się w plac czarów i magii. Pokazy akrobatyczne, zaklinacze węży i bajarze stwarzają baśniową atmosferę. Suk tysiąca zapachów i kolorów sprawia, że Marakesz jest najatrakcyjniejszym miastem królestwa.
Cena ok 580 MAD.

 

Tiout – Tarudant

U zbocza gór Antyatlas znajduje się malownicza wioska Tiout. Proponujemy Państwu zwiedzanie twierdzy (Kazba), oraz oazy, jazdę na osiołkach i typowy marokański posiłek. Następnie zwiedzanie Tarudant tzw. Małego Marrakeszu: okazja do kupienia pamiątek na targu (suk), spacer po mieście, oraz wizyta w niegdysiejszej siedzibie paszy - pałacu Salam.
Cena ok 420 MAD.

 

Tafraout

Proponujemy Państwu całodzienną wycieczkę do Antyatlasu - jednych z najstarszych gór świata. Widoki mlowniczych gór, skały o różnych kolorach i kształtach, doliny, wioski berberyjskie, tarsowe pola. W okolicach Tafrautu zatrzymamy się, by obejrzeć ogromne granitowe posągi, oraz domy skalne. Po posiłku będą mieli Państwo okazję nabycia wspaniałej srebrnej biżuterii w mieście słynącym z jej wyrobu - Tiznicie.
Cena ok. 330 MAD., 43 EUR

Wieczór Berberyjski

Wieczorem zapraszamy Państwa do regionalnej kazby, oddalonej o 60 km od Agadiru. Będą Państwo mogli uczestniczyć w berberyjskim wieczorze folklorystycznym. Będzie także można spróbować przysmaków kuchni marokańskiej, jak tajines, oraz posmakować marokańskiego wina. Podcza kolacji będą Państwo mogli zobaczyć proces wytwarzania pieczywa i jego wypieku w glinianych piecach. Podcas imprezy czas umilać Państwu będą popisy lokalnych grup taneczno-folklorystycznych przy tradycyjnej berberyjskiej muzyce.
Cena ok. 270 MAD, 28 EUR

Immouzer

Podczas tej wycieczki zobaczą Państwo piękne miasteczko oddalone o 60 km od Agadiru położone w Średnim Atlasie na wys. 1200m, słynące z produkcji miodu. Po drodze podziwiać będziemy piękne wodospady znajdujące się na obrzeżu wioski. Po przyjeździe do miasteczka, zobaczymy cotygodniowy suk na którym robią zapasy żywności rdzenni berberowie, przyjeżdżający tu na osiołkach.
Cena ok. 230 MAD.

 

Tiout - Taroudant

Przyjemna wycieczka w kierunku wioski Tiout położonej u stop Antyatlasu. Przespacerujemy się po autentycznej oazie z egzotycznymi uprawami oraz zobaczymy stara twierdze u stop której rozciąga się obecna wioska. W Tiout zaprosimy Was również na tradycyjny, smaczny obiad. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Taroudant, mieście zwanym ”Małym Marrakeszem”. Spacer po zabytkowej części miasta i targach oraz krotki relaks w ogrodach pałacu Salam, siedzibie dawnego lokalnego możnowładcy.

Cena ok. 42 EUR

 

Assaka - Massa

Atrakcyjna wycieczka samochodami terenowymi na południe od Agadiru, przez region Assaka Massa, aż do podnóży Antyatlasu. Zobaczycie wiele różnych miejsc i krajobrazów podczas tej urozmaiconej wycieczki: wyschnięte koryta rzek i zielone plantacje bananowców, tereny pustyni kamienistej z pojedynczymi wydmami i dzikie wybrzeże Atlantyku. Poza tym zatrzymamy się przy ogromnej zaporze im.Joussefa Ibn Tachfina, odwiedzimy okolice rezerwatu ornitologicznego oraz miasto Tiznit słynące z wyrobów berberyjskiej biżuterii gdzie zatrzymamy się na obiad.

Cena ok. 60 EUR

 

Połów ryb

Całodniowy rejs jachtem po oceanie. Będziecie mogli łowić ryby (w okresie letnim prawdopodobne złapanie rekina! , opalać się , a nawet kąpać. Podczas rejsu apetyczny posiłek ze świeżych ryb i owoców morza.

Cena ok. 39 lub 49 EUR

 

Safari Bou Jerif - 2 dni

Najbardziej atrakcyjna, dwudniowa, pełna przygody wyprawa samochodami terenowymi na południe Maroka. Podczas tej wycieczki odwiedzicie: Tiznit (słynne ze srebrnej biżuterii), Sidi Ifni (hiszpańskie miasto kolonialne) a dalej Land Roverami przez przeogromną kamienistą pustynię do twierdzy Bou Jerif (zbudowanej francuską Legię Cudzoziemską). Kolacja z mięsa wielbłądziego. Nocleg w namiotach nomadów tzw. -chaima” (gorąca woda, prysznic, węzeł sanitarny). Następnie Gulemim -brama do Sahary”, przy odrobinie szczęścia spotkamy -niebieskich mężów” - koczowniczych Tuaregów, Bou Izakarne i Tafraut. Konieczne: paszport, ciepłe ubranie na wieczór, ręcznik, mydło, ew. latarkę.

Cena ok. 140 EUR

 

Jazda na wielbłądach lub koniach

Możliwość egzotycznej przejażdżki na wielbłądach lub koniach. Atutem jest także ciekawa trasa przejażdżki biegnąca przez proste berberyjskie osady, gaje eukaliptusowe, i dolinę rzeki Souss, gdzie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć różowe flamingi!

Cena ok. 20 EUR