Wycieczki fakultatywne - Teneryfa

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Egipcie. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

 

Carmen Mota Show „Passion Espanola" (Hiszpańska Namiętność)

To niesamowite przedstawienie tańca flamenco, przygotowane przez Carmen Mota, jednego z największych choreografów hiszpańskich, w którym tańczy 30 profesjonalnych tancerzy. Będziemy również widzami baletu hiszpańskiego, który jest hybrydą baletu, flamenco i tańców ludowych wykonywanych przy akompaniamencie muzyki miejscowej i klasycznej hiszpańskiej. Przerywnikiem w tym show jest występ skrzypka, wirtuoza dającego swój popis w utworze Bizeta „Marsz Torreadora" z opery „Carmen".
Cena ok. 38 EURO

 

Objazd wyspy oraz rezerwat Loro Park

Teneryfa to dwa różne światy. Takie wrażenie odnosi się podróżując po wyspie. Północna część zdumiewa bujnością zieleni, natomiast południe to typowy powulkaniczny, nieco surowy krajobraz. Malowniczą wędrówkę po Teneryfie rozpoczniemy wyruszając w kierunku Guia de Isora - gdzie będziecie Państwo mogli spróbować tradycyjych sosów kanaryjskich "Mojo Picon" i "Mojo Verde" oraz dokonań zakupów suwenirów m. in. biżuterii z oliwiny, którą wydobywa się na Lanzarote, miodu palmowego itd. Następnym etapen naszej wycieczki będzie punkt widokowy na słynne miasteczko Garachico - zwane Kanaryjskimi Pompejami. Jednak w przeciwieństwie do włoskich Pompei to niewielkie hiszpańskie miasteczko przetrwało do dzisiaj i nadal zachwyca. Kolejną atrakcją będzie Icod de Los Vinos, gdzie zwiedzimy kościół pw. św. Marka oraz będziemy podziwiać najstarsze drzewo na wyspie zwane Smoczym Drzewem. Po degustacji typowych kanaryjskich win i likierów w winiarni udamy się w podróż do rezerwatu Loro Park w Puerto de La Cruz, który będzie ostatnią atrakcją dnia (około 3,5 godziny). Na terenie o powierzchni około 12 ha czeka Państwa szereg niezapomnianych wrażeń. Wiele zagrożonych wyginięciem gatunków fauny znalazło tu swoje schronienie. W rezerwacie żyje około 300 gatunków papug i wiele innych zwierząt, takich jak: aligatory, goryle, tygrysy, itd. Kolejną atrakcją będzie pingwinarium oraz rekinarium ze szklanym tunelem. Piękno orchidei i innych egzotycznych kwiatów będziecie mogli dostrzec, obserwując jednocześnie stada flamingów.
Cena ok. 54 EURO.

 

Wulkan Teide

Cała wyspa od poziomu morza aż do wysokości 3718 m n.p.m. stanowi masyw wulkany Teide. Wyższe jego partie od 200 m n.p.m. są obecnie obszarem Parku Narodowego (pow. 13 571 ha) o nazwie Las Canadas del Teide i jest piątym co do wielkości parkiem narodowym Hiszpanii. W trakcie wyprawy - która rozpoczyna się od poziomu morza i stopniowo pnie się aż do osiągnięcia 2370 m n.p.m. będziemy podziwiać wszystkie piętra roślinności - od podzwrotnikowej aż do wysokogórskiej. Zobaczymy strumienie zastygłej lawy i towarzyszące im niepowtarzalne kształty skał. Wymodelowane przez erozję i czas sprawiają wrażenie, że oglądamy geologiczne początki wyspy. Równie niesamowita jak sam szczyt jest droga na Teide prowadząca przez tereny powulkaniczne oraz lasy piniowe. Podczas naszej podróży będziemy mogli podziwiać Stary Szczyt - Pico Viejo, elementy krajobrazu powulkanicznego Boca Tauce, Zapatilla de La Reina, Pumeksową Skałę - Piedra Pomez oraz Grubą Sosnę - Pino Gordo.
Uwaga: turyści mogą skorzystać z wjazdu kolejką na wulkan Teide w przypadku odpowiednich warunków pogodowych. Ze względu na bezpieczeństwo dojście do samego krateru zostało zamknięte. Cena biletu kolejki wynosi około 19 EURO. Prosimy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży.
Cena ok. 26 EURO.

 

Rejs statkiem na wyspę La Gomera

Rejs z portu Los Cristianos na wyspę La Gomera trwa około 45 minut. Ta magiczna wyspa z pewnością urzeknie swoim naturalnym pięknem. Charakterystyczne dla krajobrazu tej wyspy są plantacje bananów, ziemniaków, tytoniu oraz wioski w głębi wyspy. Pierwszym etapem tej wyprawy będzie punkt widokowy Chejelipe i na Dolinę Hermigova, oraz Dom - Muzeum Los Tellarem. Będą mogli Państwo spróbować także miejscowej kuchni, Misteli - białego wina z miodem i zrozumieć coś z języka ... gwiezdnego, który nie opiera się na głoskach tylko na tzw. gwizdach. Następnie zwiedzimy muzeum geologiczne i etnograficzne położone w ogrodzie botanicznym oraz Centro de Visitantes. Wyjątkową i niezapomnianą podróż w czasie zapewni wizyta w Parku Narodowym Garajonay z drzewami laurowymi na wysokości 1200 m n.p.m. To unikatowy na świecie rezerwat chroniący niezwykłe okazy roślin, jakie rosły na ziemi w okresie trzeciorzędu, czyli 2,5 miliona lat temu! Warta zwiedzenia jest też stolica wyspy San Sebastian, gdzie Krzysztof Kolumb zawinął do tutejszego portu po zapas wody i żywności przed pierwszą wyprawą w 1492 roku, która skończyła się odkryciem Ameryki.
Cena ok. 50 EURO.

 

Rejs statkiem "Shogun"

Pięciogodzinny rejs statkiem pirackim na spotkanie delfinów, wielorybów i rekinów. Dla chętnych możliwość skorzystania z kąpieli w oceanie w cieniu słynnych klifów Los Gigantes oraz podziwiania panoramy na słynna wioskę La Masca. W cenę rejsu wliczony jest lunch.
Cena ok. 38 EURO.

 

Jednodniowa podróż na zakupy do Puerto de la Cruz

Przejazd bezpośrednio do Puerto de la Cruz, drugie najważniejsze miasto na wyspie, przyjazd ok. 11:00. Mogą się Państwo udać się na spacer po mieście, iść na zakupy, odwiedzić Ogród Botaniczny oraz podziwiać uroki tego miejsca. Jeśli Państwo chcą mogą spędzić klika chwil lub cały czas w Lagos Martinem, pięknym kąpielisku z basenami, miejscami do opalania, restauracjami i barami.

 

Całodniowa wycieczka po wyspie z wizytą w Vilaflor, Teide, Oratavia, Puerto de Cruz Candelaria.

Podróż przez Vilaflor, najwyżej położone miasto Hiszpania w Górach Teide, najwyższy uśpiony wulkan w Europie (12,200 stopy). Mogą Państwo przejechać przez widowiskowy, księżycowy krajobraz w Caldera de Las CaNadas, gdzie kręcono -Gwiezdne Wojny”, Planetę Małp” i -Dziesięć przykazań”. Kontynuujemy podróż przez Oratava Valley, postój, żeby zobaczyć tradycyjne lokalne rękodzieło w Casa Regina i gościć z wizytą w House of Balconies. Później zrobimy postój w Puerto de la Cruz na około 4 godziny, na luch, zakupy i zwiedzanie, w czasie pobytu tutaj zwykle zwiedzamy ogród botaniczny oraz światowej sławy Loro Parque. W drodze powrotnej zawitamy w Candelaria, gdzie mogą Państwo zobaczyć Guanche Kings i statuę Black Virgin Madonna, patronki Wysp Kanaryjskich.

 

Taxi Wieloryby” (1,5 godzinna morska wycieczka)

Idealna wycieczka morska dla każdego kto przede wszystkim chce zobaczyć wieloryby czasie rejsu. 48 pasażerów specjalnie przygotowanymi łódkami wypływa z Marina do Puerto Colon i podążamy szlakiem którym przepływają wieloryby. Wycieczka trwa około półtorej godziny. Dobrym pomysłem jest zabrać ze sobą kamerę.

 

Całodniowa wycieczka - Masca, Garachico, Icod de los Minos

Wycieczka na północny-wschód Los Gigantes, kontynuacja podróży przez Santiago del Teide i przez Masca Valley z postojami na posiłki. W Garachio przerwa na lunch (nie wliczony w cenę). Później kontynuujemy podróż do Cod de los Minos zobaczyć słynne Dragon Tree, wioski i skosztować lokalnego wina. Powrót do Playa Las Americans ok. 20:00.