Wycieczki fakultatywne - Tunezja

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Tunezji. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said – wycieczka 1-dniowa

Po śniadaniu transfer do stolicy Tunezji - Tunisu. Zwiedzanie starego miasta oraz Muzeum Bardo z unikatową kolekcją rzymskich mozaik. Obiad w restauracji. Zwiedzanie starożytnej Kartaginy, założonej w 814 r. p.n.e. oraz term Antoniusza. Transfer do romantycznej mauretańskiej wioski Sidi Bou Said. Powrót do hotelu.
Cena orientacyjna: 50 EURO.

 

Wieczór folklorystyczny

Niezapomniany wieczór z tunezyjskim folklorem. W programie m.in. taniec brzucha, pokazy tańców regionalnych, muzyka z różnych zakątków Tunezji, połykacze ognia i fakirzy.
Cena orientacyjna: 25 EURO.

 

Ballada na morzu – wycieczka półdniowa

Romantyczny rejs łodzią piracką w pełne morze z przystankami na kąpiel. W czasie rejsu serwowane będą lekkie przekąski i napoje orzeźwiające.
Cena orientacyjna: 20 EURO.

 

Hammamet/Naneul – Sousse – Monastir – Mahdia – wycieczka półdniowa

Możliwość zapoznania się z zabytkami czy ciekawszymi miejscami miasta, w którym spędzacie urlop (tzw. City-tour).

Cena orientacyjna: 18 EURO.
Dzieciom 2-12 lat przysługuje 50% zniżka.

 

TUNEZJA – Djerba

 

Sahara – wycieczka 2-dniowa

1 dzień: rano wyjazd z hotelu tzw. drogą rzymską łączącą od czasów starożytnych wyspę z lądem. W programie przewidziano zwiedzanie: Matmata - zwiedzanie troglodytów (podziemnych jaskiń zamieszkałych przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji). Górska wioska Tamezret zamieszkana przez Berberów (przerwa na fotografowanie). Douz - brama Sahary - typowa oaza pustynna. Fakultatywnie - przejażdżka na wielbłądach. Lunch. Przejazd przez Chott El Jerid - największe wyschnięte słone jezioro Afryki. Wieczorem zakwaterowanie w największej tunezyjskiej oazie (liczącej ponad pół milion palm) – Tozeur.


2 dzień: fakultatywnie: przejażdżka klimatyzowanymi samochodami terenowymi do górskich oaz Atlasu Saharyjskiego (najpiękniejsze miejsca tunezyjskiej części Sahary). Obiad w miasteczku Metlaoui. Przejazd przez Gabes - oaza morska, miasto berberyjskiego króla Massina. Możliwość zakupów na typowym tunezyjskim bazarze Grand Jara. Powrót promem na Djerbę ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 75 EURO.

 

Gabes – Matmata – wycieczka 1-dniowa

Rano wyjazd z hotelu tzw. drogą rzymską łączącą od czasów starożytnych wyspę z lądem. W programie przewidziano zwiedzanie: Matmata - zwiedzanie troglodytów (podziemnych jaskiń zamieszkałych przez Berberów - rdzennych mieszkańców Tunezji). Lunch w berberyjskiej restauracji. Następnie Gabes - oaza morska, miasto berberyjskiego króla Massina. Fakultatywnie: przejażdżka bryczką przez zielone serce oazy z daktylowymi gajami. Możliwość zakupów na miejscowym targu w historycznej części oazy. Powrót promem na Djerbę ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 45 EURO.

 

Djerba – wycieczka półdniowa

W programie: zwiedzanie tzw. drogi rzymskiej łączącej od czasów starożytnych wyspę z lądem. W miasteczku Guellala wizyta w wytwórni ceramiki oraz w muzeum tradycji muzułmańskiej. Houmt Souk - stolica Djerby. Wizyta w tradycyjnej tkalni dywanów oraz zakupy w handlowej części miasta.
Cena orientacyjna: 15 EURO.

 

Wycieczka łodzią – program półdniowy

Wycieczka rozpoczyna się rankiem wypłynięciem łodzią z portu w Houmt Souk do piaszczystej wysepki niedaleko Djerby. Podczas rejsu można łowić ryby oraz obserwować delfiny. Na wysepce czeka na Państwa kąpiel w kryształowo czystej wodzie, a załoga łodzi przygotuje dla Państwa lunch. Powrót do portu ok. 16:00. Transfer do hotelu.
Cena orientacyjna: 25 EURO.

 

Wieczór folklorystyczny – program wieczorny

Niezapomniany wieczór z tunezyjskim folklorem i wspaniałą atmosferą. W programie m.in. taniec brzucha, pokazy tańców regionalnych, muzyka z różnych zakątków Tunezji, połykacze ognia i fakirzy. A także wyśmienite tunezyjskie wino, specjały miejscowej kuchni oraz owoce. Powrót do hotelu ok. godz. 23:00. Cena wycieczki zawiera transfer do/z hotelu.
Cena orientacyjna: 35 EURO.