Wycieczki fakultatywne - Turcja

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu w Turcji. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Manavgat

Wspaniały dzień - słońce, piasek i woda rzeki Manavgat. Wyjazd z hotelu ok. 9:30. Po 45-minutowym transferze autobusem (z Alanyi) docieramy do miasteczka Manavgat, przez które przepływa rzeka o tej samej nazwie. Przesiadka na łódź. Po dwugodzinnym rejsie po rzece - przerwa na kąpiel w miejscu jej ujścia do morza. Po przerwie lunch na statku i powrót do Manavgat. Krótka przejażdżka nad piękny wodospad o nazwie "Manavgat".
Przerwa na odpoczynek i fotografowanie. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.
Cena orientacyjna: 120,00 PLN.

 

 

Letni wiatr

Przygoda tego dnia rozpoczyna się w porcie w Alanyi. Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników kąpieli w morzu. Opływamy statkiem półwysep, na szczycie którego usytuowana jest Twierdza Seldżucka. Po drodze mijamy grotę Piratów, a po przechadzce grotą Kochanków można sprawdzić swoją odwagę skacząc z 10-metrowej skały do morza. Płynąc dalej wzdłuż brzegu przewidziano kilka przerw w różnych miejscach przeznaczonych na kąpiel w morzu i fotografowanie. Obiad na łodzi ujęto w cenie wycieczki (napoje płatne). Po obiedzie możliwość skorzystania z różnorodnych sportów wodnych (za opłatą) m.in. banan wodny, skuter wodny lub parasailing. Dalszy rejs z przerwami m.in. na kąpiel w jaskini fosforyzującej. Powrót do hotelu ok. godziny 18:00.
Cena orientacyjna: 110,00 PLN.

 

 

Wieczór turecki

W godzinach wieczornych odjazd z hotelu do typowej tureckiej restauracji Karavanseray. Budynek ten służył niegdyś jako miejsce odpoczynku i noclegu dla kupców podróżujących ze swymi towarami na wielbłądach. Będą mieli Państwo okazję zetknąć się z folklorem tureckim. Organizatorzy proponują wyśmienitą turecką kuchnię, miejscowe białe i czerwone wina, pokazy tańca brzucha, tańców folklorystycznych z różnych rejonów Turcji, harem show i inne. Po występach wolny program dla gości (wspólna znakomita zabawa).
Cena orientacyjna: 120,00 PLN.

 

 

Rafting

Alanya i Side - przejazd autobusem do pięknego parku narodowego, gdzie na rzece Köprülü Cay odbędzie się 13-kilometrowy spływ pełen niesamowitych wrażeń. Rafting daje możliwość dobrej zabawy w otoczeniu wspaniałej scenerii. Podczas tej wycieczki poziom adrenaliny wzrasta o 100%. Przed imprezą wręczone zostaną kamizelki ratunkowe i kaski oraz odbędzie się krótkie szkolenie prowadzone przez profesjonalnego instruktora raftingu. Stopień trudności jest oceniany jako 0-2. Jest odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i rodziców z większymi dziećmi. Podczas spływu przewidziano 3 przerwy: przy historycznym moście z II w. p.n.e.; podczas drugiej otrzymacie Państwo obiad (w cenie), a w czasie ostatniej można spróbować tzw. body raftingu. Życzymy powodzenia w zmaganiu z żywiołem. Powrót do hotelu ok. 19:00.
Cena orientacyjna: 260,00 PLN.

 

 

Perge, Aspendos, Kursunlu

Ciekawa impreza dzięki, której poznacie Państwo fascynującą historię Turcji. Ok. godz. 9:00 odjazd do Kursunlu (ok. 2 godziny jazdy). Przystanek przy pięknym wodospadzie. Druga przerwa przewidziana jest przy ruinach antycznego miasteczka Perge. Obiad. Zwiedzanie Aspendos, którego sława wiąże się z najlepiej zachowanym teatrem rzymskim, zbudowanym w II wieku, mieszczącym ok. 15.000 widzów. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Cena orientacyjna: 150,00 PLN.

 

 

Pamukkale

W cenie ujęto śniadania i kolacje. Dwudniowa impreza poświęcona jednemu z cudów natury - wapiennym tarasom w Pamukkale. Odjazd we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie, wizyta u rodziny Nomadów mieszkających w górach Taurus oraz lunch. Przyjazd do Pamukkale - zwiedzanie wapiennych tarasów z możliwością fotografowania. Kąpiel i relaks w łaźniach termalnych. Wieczór i nocleg w 3* hotelu. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie ruin starożytnego amfiteatru oraz wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów z możliwością zakupu. Powrót do hotelu ok. godz. 19:00.
Cena orientacyjna: 220,00 PLN.

 

 

Kapadocja

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach rannych. W trakcie podróży przerwa na śniadanie w Akseki. Następnie zwiedzanie muzeum w Konya. Obiad w Aksarayi. Po obiedzie dojazd do Kapadocji, uważanej za jeden z cudów natury. Niezwykłość tamtejszych krajobrazów jest zasługą tufu - miękkiej porowatej skały utworzonej przez pyły wulkaniczne. Kiedy w VII wieku Kapadocję najechali Arabowie tamtejsi chrześcijanie schronili się w domach wydrążonych w miękkiej skale. Zwiedzanie podziemnego miasta Kaymakli oraz kilka przerw na fotografowanie. Wieczór i nocleg w 3* hotelu z basenem. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzanie muzeum w Göreme, postój w Pasabagi - wizyta w wytwórni ręcznie tkanych dywanów (możliwość zakupu). Podczas podróży przerwa na obiad oraz kilka mniejszych postojów na odpoczynek. Powrót do hotelu.
Cena orientacyjna: 270,00 PLN.

 

 

Łaźnia turecka

Zdaniem Turków nie ma nic lepszego na poprawienie kondycji, oczyszczenie organizmu oraz zrelaksowania się niż łaźnia turecka. Impreza rozpoczyna się wizytą w saunie, następnie ogromna okrągła kopuła wypełniona parą pozwala na relaks i kontemplacje. Kolejnym punktem programu regeneracyjnego jest oczyszczanie skóry oraz zabieg bąbelkowy. Po wizycie w łaźni na pewno poczujecie się Państwo jak nowo narodzeni.
Cena orientacyjna: 100,00 PLN.

 

 

Aqualand i delfinarium

Witamy w wodnym świecie! W Aqualandzie czekają na Państwa niezapomniane wrażenia. Wycieczka ta trwa około 6 godzin, w ciągu których będą mogli Państwo skorzystać z różnego typu basenów i zjeżdżalni wodnych zapewniających ekscytującą zabawę. Podczas wizyty w wodnym świecie będzie można również podziwiać występy foki i delfinów. Wycieczka polecana głównie dla rodzin z dziećmi.

 

 

Rejs statkiem

Kilkugodzinny rejs jachtem jest jednym z najlepszych sposobów aby odpocząć i uciec od codzienności. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu się zrelaksować. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się, podziwiać ruiny starożytnych zabytków oraz piękno urokliwych zatoczek. Zapraszamy na pokład!

 

 

Demre / Myra-Kekova

Demre to współczesna nazwa antycznej Myry, która była jednym z najważniejszych miast antycznej Licji. Jest to również miejsce ważne dla chrześcijan. Św. Paweł odwiedził Myrę, kiedy przewożono go do Włoch, jako więźnia po aresztowaniu przez Rzymian w 60 r. n.e. Było to również ojczyste miasto św. Mikołaja, który reprezentował Licję w Pierwszym Soborze Ekumenicznym Kościoła w Nicei w 325 r. Według legendy w tutejszym kościele bizantyjskim znajduje się jego pusty grobowiec. Licznie przybywający na jego grób pielgrzymi byli świadkami wielu cudów i magicznych zdarzeń, co spowodowało, że Myra stała się miejscem otoczonym szczególną czcią. Po zwiedzeniu Myry popłyną Państwo statkiem na wyspę Kekova, gdzie można podziwiać krajobrazy typowe dla południowej części tureckiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Będą mogli Państwo zobaczyć też ruiny zatopionego podczas trzęsienia ziemi miasta, pochodzącego z czasów licyjskich oraz zamek na wyspie Simena.

 

 

Nurkowanie

Jeśli chcą Państwo poznać piękno podwodnego świata, najlepszym sposobem jest nauczyć się dobrze nurkować. W Antalyi i Marmaris znajdują się Międzynarodowe Centra Nurkowania "C.M.A.S" gdzie profesjonalni instruktorzy przekazują niezbędną wiedzę. Osoby, które wcześniej już nurkowały, ale nie mają oficjalnych uprawnień, muszą po prostu zdać egzamin. Odeon Tours jest zawsze gotów udzielić Państwu wszelkich informacji na temat możliwości nurkowania w Turcji. Wszystkich nurków, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów, zapraszamy na wycieczkę z nurkowaniem. Podczas rejsu, który trwa ok. 6 godzin, przewidziane są dwa zejścia pod wodę. Ci z Państwa, którzy nie będą chcieli nurkować, mogą w tym czasie popływać w maskach z rurką. Podczas całej wycieczki można będzie podziwiać piękno tureckiego wybrzeża, opalać się i pływać. Na koniec rejsu rozdane zostaną pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy nurkowali. Zapraszamy i życzymy wielu wspaniałych wrażeń z podwodnego świata!

 

 

Piknik z łowieniem ryb

Wspaniały dzień spędzony leniwie na łonie natury. Piknik nad górskim jeziorem, to idealny sposób na wypoczynek. Podczas wycieczki można łowić ryby, opalać się i podziwiać malowniczy krajobraz. Na obiad zaserwowane zostanie jagnię z rożna oraz ryby złowione przez uczestników pikniku. Cisza i spokój, jaki panuje w okolicy z pewnością wpłyną na Państwa kojąco.

 

 

Paintball

Zapraszamy serdecznie do udziału w bardzo ekscytującej grze, jaką jest paintball. Jest to gra, do której używa się specjalnej broni, powstałej na bazie pistoletów, których amerykańscy farmerzy używają do znaczenia bydła i drzew. Paintball po raz pierwszy pojawił się w 1981 r. Obecnie w paintball gra miliony kobiet i mężczyzn z ponad czterdziestu krajów. Gra wykorzystywana jest do celów szkoleniowych przez departamenty policji, grupy antyterrorystyczne oraz różnego rodzaju firmy. Podstawową zasadą jest zdobycie flagi przeciwnika i zawieszenie jej w swojej bazie. Podczas gry zawodnicy starają się wyeliminować przeciwników znacząc ich pociskami z farbą. Jest to okazja do świetnej zabawy z przyjaciółmi, podczas której można nauczyć się współdziałania w grupie, poczuć smak podniecenia i współzawodnictwa. Choć uczestnicy strzelają do siebie nikt nie musi obawiać się o swoje zdrowie. Paintball jest bowiem bardzo bezpiecznym sportem, o ile wszystkie reguły i zasady są przestrzegane. Życzymy udanej zabawy!