Wycieczki fakultatywne - Zakynthos

 

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych udziela rezydent na miejscu na Zakynthos. Podane poniżej ceny mogą ulec zmianie. Biuro Podróży nie ma wpływu na ceny wycieczek fakultatywnych organizowanych przez biura miejscowe.

Kefalonia

Całodzienna wycieczka na największą z Wysp Jońskich. Stolicą wyspy jest Argostoli, które po trzęsieniu ziemi w 1953 r. zostało w całości odbudowane. Atrakcją wyspy jest grota Dorogarati z licznymi formami skalnymi - stalaktytami i stalagmitami. W takiej scenerii, w wyjątkowych sytuacjach organizowane są koncerty muzyczne takich sław jak np. Maria Callas. W środku Jaskini Melissani znajduje się podziemne jezioro, które przepłyniemy kilkuosobową łodzią. Podczas panoramicznego objazdu wyspy zobaczymy plażę Myrtos na której kręcono film „Kapitan Corelli” opowiadający o tragicznych wydarzeniach na wyspie podczas II wojny światowej. Z Kefalonii warto przywieźć lokalny miód tymiankowy, galaretkę z pigwy lub lokalne białe wino „Rombola”.

Cena orientacyjna: 53 EUR

Olimpia

Starożytna Olimpia to miejsce pierwszych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w 776 r. p.n.e. Co ciekawe od 393 r. p.n.e. kalendarz grecki był oparty właśnie na Igrzyskach Olimpijskich. W owych czasach zawody obejmowały nie tylko konkurencje typowo sportowe, ale także recytację wierszy, debaty filozoficzne czy zawody muzyczne. Igrzyska w erze nowożytnej wznowiono w 1896 r. i od tej pory co 4 lata zapalany jest tutaj ogień olimpijski, który później przenoszony jest do kraju organizującego Igrzyska. Centralnym miejscem Olimpii jest świątynia Zeusa z 456 r. p.n.e. W jej wnętrzu znajdował się posąg Zeusa autorstwa Fidiasza - jeden z siedmiu cudów świata. Wokół sanktuarium powstały takie obiekty sportowe jak: stadion na 20 tys. widzów oraz hipodrom, który pełnił rolę toru wyścigowego dla koni i rydwanów, wraz z budynkami gimnazjonu i palestry. Stanowisko archeologiczne w Olimpii zostało wpisane na listę UNESCO.

Cena orientacyjna: 64 EUR

Rejs do Zatoki Wraku

Całodzienny rejs to najbardziej popularna wycieczka wśród naszych klientów. Podczas rejsu jest czas zarówno na plażowanie i kąpiele jak i na wizytę w Zatoce Wraku. Tam, na otoczonej wysokimi skałami urokliwej plaży, spoczywa wrak statku. Jest to najczęściej fotografowane miejsce na Zakynthos i stało się symbolem wyspy. W programie został przewidziany przystanek przy Błękitnych Jaskiniach. Na pokładzie znajduje się płatny barek.

Cena orientacyjna: 42 EUR

Spotkanie z żółwiami Caretta Caretta

Przejazd z hotelu do portu w miejscowości Ag. Sostis. Port usytuowany jest tuż przy pięknej zatoce Laganas. Rejs niewielkimi stateczkami na poszukiwanie żółwi Caretta Caretta. Podczas miłego rejsu, oprócz żółwi, można podziwiać imponujące klify oraz jaskinie. Wpłynięcie do jednej z jaskiń przy przylądku Keri, przerwa na kąpiel. Udamy się również w pobliże wyspy w kształcie żółwia - Marathonisi. Będzie to kolejna okazja na kąpiel w turkusowych wodach. Cały  rejs odbywać się będzie na wodach Narodowego Parku Morskiego. Żółwie stały się symbolem wyspy Zakynthos i jest to jedyne miejsce gdzie można spotkać je w naturalnym środowisku.

Cena orientacyjna: 29 EUR dorosły / 14 EUR dziecko

Rejs - Morskie Perły Zakynthos

Pełen pięknych barw i widoków rejs wzdłuż wybrzeża wyspy. Wypłynięcie łodzią ze stolicy wyspy w kierunku północy, przepływając w pobliżu plaż Kryoneri, Tsilivi, Tragaki, Alykanas, Alykes, portu Agios Nikolaos i słynnych błękitnych jaskiń. Dalej udają się Państwo na stronę zachodnią do Zatoki Wraku „Navagio” gdzie statek zatrzyma się na dłużej. Będzie to świetna okazja by popływać w krystalicznej wodzie Morza Jońskiego, poplażować i zrobić mnóstwo pięknych zdjęć. W dalszej części rejsu, kapitan podpłynie do niesamowitych błękitnych grót. Ostatni przystanek to Xygia. Miejsce znane ze źródeł siarkowych, które „szczycą się” zapachem oraz właściwościami leczniczymi, z których będzie można skorzystać podczas kąpieli. Nasz rejs to niepowtarzalna okazja by podziwiać wyspę z perspektywy morza oraz zobaczyć najsłynniejsze plaże na świecie!

Cena orientacyjna: 34 EUR dorosły / 16 EUR dziecko